Oliiviõli kasulikkus toiduainena tarbides on arvatavasti kõigil teada. Kui toituda tervislikult on tulemuseks kena nahk ning säravad juuksed. Oliiviõli võib määrida nii nahale kui ka juustesse ning mõlema väljanägemine paraneb silmnähtavalt. Püsiva kena välimuse saavutamiseks on siiski soovitav tarbida oliiviõli toiduainena ning kaasa aidata kvaliteetsete kosmeetikatoodetega, mida me ka ise kodus kasutatavast oliiviõlist mõne lihtsa võttega valmistada saame!

Kandes oliiviõli nahale ei ole meil võimalik keha süsteemselt toita ei vitamiinide, antioksüdantide või polüfenoolidega. Küll aga saame selle abil naha olukordaa parandada, hoida ja kaitsta.

Seebid mida pakume on pärit Sitsiiliast. Valmistatud 100% naturaalsest extra virgin oliiviõlist. Seepidele on lisandiks teisi kuulsaid vulkaanisaarel leiduvaid ühendeid nagu väävel, laavatolm, kaltsiumkarbonaat, tsitruseliste eeterlikud õlid ja mandliõli. Seebid on valminud käsitööna väikeses, kuid suure kogemusega ettevõttes.

Kuidas saadake oliiviõlist seep ja miks on see hea naha hoolduses?

Oliiviõli sisaldab 97-99% ulatuses rasvu (glütserool + 3 rasvhapet = triglütseriidid) ja 1-3% muid erinevaid ühendeid (kokku ca 220), mis mängivad olulist rolli õli biokeemilises toimes.

Oliiviõlis leiduvateks rasvhapeteks on oleiinhape, palmitiinhapet, steariinhapet, linoolhapet ja alfa- linoleenhape. Lisades oliiviõlile aluselist ainet NaOH (rahvakeeli seebikivi) saame naatriumolevaadi (oleiinhape + naatrium) ning reaktsiooni käigus tekib rasvhapetest vabanenud glütseroolist vaba taime glütserool.

Tekkinud naatriumolevaat ongi seep, mis peseb. Samasse seebimassi aga satuvad ka oliiviõlis leiduvad mitte seebistuvad ühendid nagu steroolid, vitamiin E, karotenoidid ja skvaleen ning paljud antibakteriaalset ja antoksüdantset toimet omavad fenoolsed ühendid. Kõik need mitte seebistuvad ühendid aitavad kaasa naha niisutamisele, selle elastse ja noorena hoidmisele.

Skvaleen on oma olemuselt triterpeen ehk siis üks polüfenoolne ühend, mida leidub oliiviõlis. Lisaks headele antioksüdantsetele omadustele aitab ta moodustda nahale kerge hüdrolipiidse kihi, mis aitab nahka niiskena hoida. Head antioksüdantsed ja niisutavad omadused teevad skvaleeni sisaldavad tooted väga heaks kasutamiseks peale pikka päikese käes viibimist. Aitab kahjutuks teha vabu radikaale ning niisutada nahka.

Õlis leiduv vitamiin E on oluline kollageni sünteesis, kuid nahale määrides on E vitamiini toime eelkõige UV kiirguse toimel tekkinud vabade radikalide sidumine ning seega rakukahjustuse tekkimise vältimine.

Fütosteroolid (kampesterool, stigmasterool) on olulised komponenid rakumembraanides. Neil on väga head emulgeerivad omadused, aidates nahal hüdrolipiidset kihti tekitda ja hoida.

Seebilehed oliiviõlist
Seebilehed oliiviõlist

Oliiviõlist valmistatud seebilehed!

Mugav kaasas kanda ja kasutada. Pakike on tikutoosist väiksem ja õhem, lõhnab meeldivalt, mahub vabalt ka rahakotti!

Rebi pakist leht ja hõõrudes niiskete käte vahel muutub seep vahuks, mis õrnalt puhastab ja niisutab.

2.50 € Lisa korvi
Oliiviõliseep laava 100g
Oliiviõliseep laava 100g

Vulkaanilise päritoluga laavakivi tolmu toime on sarnane pimpskivile. Laava osakesed aitavad eemaldada paksenenud ja kõva nahka, samas seep puhastab ning oliiviõlis leiduvad ühendid niisutavad ja pehmendavad nahka.

Kasutamine: määrida seepi niiskele nahale. Loputada korralikult. Kasutada paksenenud ja kõvaks muutunud jalataldade ja käte hoolduseks.

Koostis: naatriumolevaat, laavatuhk, taime vaik.

3.50 € Lisa korvi
Oliiviõliseep väävel 100g
Oliiviõliseep väävel 100g

Väävlit on aastasadu kasutatud akne, suurepoorilise ning liigsele rasususele kalduva naha hoolduses. Väävlil on antimikroobsed, seente vastased, koorivad ja kergelt nahka kuivatavad omadused. Lisaks on seebil oliiviõlis leiduvate kasulike ühendite toimed: antibakteriaalne, nahka niisutav ning rasueritust reguleeriv. Kasutamine: Hõõruda seepi niiskele nahale, masseerida ja loputada hoolega. Vältida silma sattumist. Sobib kasutamiseks kogu kehale.

Akne: Kasutada kord nädalas, soovitavalt õhtul enne magamaminekut.

Seenhaigused nahal: kasutada regulaarselt üks või rohkem kordi päevas infektsiooses nahapiirkonnas.

Koostis: Naatriumolevaat, taime vaik, kolloidne väävel.

3.50 € Lisa korvi
Oliiviõliseep klassikaline 100g
Oliiviõliseep klassikaline 100g

Sobib kogu kehale. Puhastab, niisutab ja aitab nahka noorena hoida.

Kasutamine: Hõõruda seepi niiskele nahale või pesusvammi.

Lahustades seebi vees, saab sellest edukalt valmistada vedelseepi ning seejärel lõhnastada endale meeldiva eeterliku õliga!!!

Koostis: naatriumolevaat, taime vaik.

Tootja: s.r.l. Extravergine Saponi Naturali.

100g seep

3.50 € Lisa korvi